Czym właściwie są przygody?


Czym właściwie są przygody?
Być może kojarzą Ci się z wielkimi, epickimi ekspedycjami. Godziny przygotowań, oszczędności z całego roku, dwa tygodnie drogocennego urlopu, półtorej tony bagażu.  No i wielkie oczekiwania! Przecież włożyłeś w ten wyjazd tak wiele…

Długo wyczekiwany urlop okazał się klapą, ponieważ pogoda nie dopisała? Atrakcje w centrach turystycznych miast wyczyściły kiedyś Twój portfel do cna? A może trudności w znalezieniu noclegu bądź ciekawych atrakcji zniechęciła Cię do planowania następnych podróży?


Nie musi tak być!

Pokażę Ci jak łatwo jest przeżyć niesamowite przygody za grosz, która pozostawią Cię ze wspaniałymi wspomnieniami, a nie pustym portfelem!

Spójrzmy na kilka cennych zasobów, którymi dysponujemy i jak możemy lepiej je wykorzystać, by przeżyć niesamowite chwile:

 1. Czas
  Pamiętaj, że wiele wspaniałych miejsc znajduje się w okolicy! Nie musisz jechać za granicę, by zobaczyć piękne lasy, monumentalną architekturę, bądź nowe smaki.  Zazwyczaj wystarczy godzina, aby dojechać do ciekawego miejsca!
  Szybki tip:
  Atrakcje w swojej okolicy znajdziesz między innymi na stronie Tripadvisor
 2. Pieniądze
  Jako, że dużą część kosztów podróży stanowi koszt podróży- zaoszczędź, odwiedzając miejsca w Twojej okolicy. Dodatkowo możesz zaoszczędzić wtedy na płatnych noclegach i zazwyczaj wysokich cenach w miejscach turystycznych. Ponadto jest wiele trików, by dużo oszczędzić na podróżach i atrakcjach
  Szybki tip:
  wiele promocji i okazji możesz znaleźć na Groupon
 3. Komfort
  Długie podróże potrafią zmęczyć. Czy to prowadzenie auta, czy komunikacja zbiorowa. Taszczenie ciężkich walizek albo nocleg, który nie pozwoli Ci się wyspać (wybrany najtańszy z powodów ekonomicznych). Na to również są sposoby, aczkolwiek powrót do domu na noc i brak bagażu ułatwi czerpanie satysfakcji z atrakcji.
  Szybki tip:
  Noclegi w dobrej cenie możesz znaleźć na Booking


Masz dookoła siebie wiele interesujących i ciekawych miejsc. Z drugiej strony daleka, droga podróż może okazać się niewypałem.

Nie zachęcam Cię do porzucenia dalekich i długich wypraw, One też potrafią być wspaniałe, zwłaszcza kiedy są zaplanowane z głową. Jednak dzięki uważności możesz przeżyć Przygody za Grosze, które znajdują się tuż za rogiem!